„Јас не сум учител, туку будител“- Роберт Фрост

„Задачата на модерниот едукатор не е да скротува џунгли, туку да наводнува пустини“ –  К. С. Луис

„Децата треба да ги учиме како да мислат, а не што да мислат“ –  Маргарет Мид

Advertisements
Categories: ДВ | 2 Коментари

Навигација на напис

2 thoughts on “

  1. ОУ„Димитар Влахов “- с. Љубојно Ви го честита празникот 8-ми Септември!

  2. На сите ученици и вработени во ОУ„ Димитар Влахов “ им посакуваме среќен и успешен почеток на новата учебна година!

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: